Зростання числа запитів, так чи інакше пов’язаних з головним святом року, починається рано – вже в середині жовтня. Цікаво, що серед російськомовних запитів про Новий рік 25% звучать дуже загальними: «Новый год», «с новым годом».

Наступними за популярністю йдуть привітання (21%), їжа (9%), музика (8%), фільми (6%).

Три основні предмети інтересу серед цієї множини запитів – подарунки; їжа та напої; розваги і святкування. Подарунки «з’їдають» приблизно 43% бюджету користувачів. Не дивно, що три з п’яти найпопулярніших новорічних запитів пов’язані саме з ними.

Запит «что подарить парню» в 1,5 рази популярніший, ніж «что подарить девушке», але при цьому половина останніх припадає на останній тиждень року. Дівчата більше шукають ідей, тому що вони відповідальніше ставляться до подарунків. Загалом на останні дні перед святом припадає чверть запитів пов’язаних з подарунками.

Ще 45% новорічного бюджету з’їдають в буквальному сенсі: він йде на їжу і напої. «Что приготовить на Новый год» – найпопулярніший запит цього періоду. Інтерес до теми починається в листопаді і досягає піку в переддень Нового року. Легко помітити, що серед 2,8 млн пов’язаних з їжею запитів панують салати: саме їхні рецепти шукають найчастіше. В останній тиждень року частота пошуку «селедки под шубой» зростає в 11 разів, а «оливье» – в 8.

Без мобільних нікуди

Так, з наближенням Нового року ідеї для подарунків шукають вже звідки завгодно. З кінця листопада до кінця грудня частка запитів з мобільного за темою подарунків виростає з 68% до 75%. Схожа картина і з ідеями для привітань, але там зростання ще значніше: з 56% до 75%.

Висновок

Якщо ви хочете бути на вершині передноворічних пошукових запитів, важливо враховувати три моменти:

По-перше, підготовка до Нового року починається дуже рано: вже в середині жовтня користувачі звертаються до Інтернету за ідеями і порадами. Використовуйте це, створюючи для них релевантний, корисний і надихаючий контент – і робіть це заздалегідь. 

По-друге, передноворічна метушня для багатьох стає джерелом стресу, адже так хочеться все продумати і встигнути. Ви можете завоювати їх, надаючи необхідне і тим самим допомагаючи заспокоїтися і бути впевненими. 

*інформація взята по даним компанії Google