Як коронавірус вплинув на бізнес
Карантин і коронавірус застав український малий і середній бізнес зненацька. За останній місяць майже всі бізнеси зазнали величезних збитків, скорочують персонал, переглядають меню послуг і виробничі процеси і, найгірше, скорочують рекламні бюджети, тим самим знижуючи власні прибутки.
Чи є альтернатива?
Альтернатива завжди є. І в цьому блогозаписі я хочу поговорити про те, як використати цей час з користю для бізнесу. А саме – проаналізувати яка саме реклама дає вам найбільші прибутки і не платити за те, що не працює.
Поговоримо про інструмент, який допомагає бізнесу заробляти – реклама в Google Ads.
– Що це (для новачків)
– Як працює
– Різновиди
– Переваги
– Підводні камені
– Скільки коштує
– Для кого зараз підійде
– В кого проконсультуватися
Google Ads – це система контекстно-медійної реклами від компанії Google. За охопленням інтернет-користувачів домен google.com займає перше місце в Україні – 71%.
Одна з найсуттєвіших переваг контекстної реклами – ви платите не за покази, а за клік потенційного клієнта. Відповідно можете корегувати свій рекламний бюджет до росту попиту на вашу послугу.
Різноманітність реклами Google Ads дає можливість достукатися до цільової аудиторії різними способами: через пошукову, банерну рекламу, рекламу в Gmail, відеорекламу на YouTube, рекламу мобільних застосунків.
Серед підводних каменів запуску рекламних кампаній в Google Ads є тонкощі налаштування. Саме від кваліфікації та досвіду спеціаліста залежить ефективність рекламних бюджетів. Наскільки точно буде витрачені кошти і повернення інвестицій з реклами. Злити бюджет у дірку дуже просто.
На які рекламні кампанії варто звернути увагу під час карантину?
Проведіть глибокий аналіз рекламних кампаній і їх результати, іншими словами аудит. Залиште ті кампанії, ключові слова, які приносять реальні замовлення. Якщо таких немає, то рекомендую звернути увагу на:
1. Пошуковий брендовий трафік. Ціна за клік може бути до 8 разів нижчою від пошукових запитів на послуги. Серед пошукових кампаній брендова має вищий % замовлень. Тобто приходить аудиторія з уже сформованими потребами і готова до дії – замовити.
2. Якщо бренд слабо розвинутий або відсутній, спробуйте відеорекламу на YouTube. У відеорекламі плата стягується за перегляд. У моїй практиці мінімальна оплата за перегляд з відеореклами сягала 4 копійок (UAH). Погодьтеся, це досить дешевий контакт з аудиторією. Жодна телереклама не дасть такого дешевого контакту з цільовою аудиторією. При зжатих бюджетах можна дозволити просувати бізнес через відеорекламу на YouTube.
3. А щоб збільшити кількість замовлень, пропоную використовувати smart рекламну кампанії з оплатою за результат. Тобто платите Google за отримане замовлення на вашому сайті.
Вартість послуг налаштування контекстної реклами залежить від двох факторів: від цілей на рекламну кампанію та рівня кваліфікації спеціаліста. Варто зважити чи готовий бізнес економити на менш компетентного спеціаліста і отримати дорогі замовлення або їх відсутність чи заплатити вищу ціну за якісні послуги налаштування та отримати заявки по меншій вартості.
Для кого зараз підійде контекстна реклама?
1. Точно не туризм.
2. Бізнес, що може доставляти продукцію
3. Послуги, які надаються онлайн
4. Послуги, які вкрай необхідні для закритого вдома населення. Наприклад, виклик сантехніка або майстра з ремонту меблів/техніки. Список послуг на цьому не завершується.
Виникли питання і є бажання обговорити рекламне просування для Вашого бізнесу? Пишіть на mail oxanatymchuk@gmail.com або в телеграм @GuruPPC. Також Ви отримаєте бонус у розмірі 2000 грн на рекламний кабінет Google Ads по моїй програмі Google Partner.
Будьте здорові і розглядайте нові мові можливості для бізнесу!